Artists

Levytuottajana yhteistyötä mm. seuraavien kanssa:

Conductors

Almila Atso
Bogányi Tibor
Franck Mikko
Gallois Patric
Haanterä Jaana
Hannikainen Tuomas
Hannula Sami
Heikkilä Esa
Hovi Seppo
Inkinen Pietari
Junna Petri
Kangas Juha
Koivula Hannu
Kotilainen Timo
Lehtinen Markus
Lintu Hannu
Mattila Anssi
Mälkki Susanna
Nikkola Juha
Nitta Yuri
Norjanen Hannu
Panula Jorma
Raiskin Daniel
Rasilainen Ari
Rousi Tuomas
Sakari Petri
Salonen Esa-Pekka
Sato Suntaro
Segerstam Leif
Seppälä Elias
Slobodeniouk Dmitri
Söderblom Jan
Söderblom Ulf
Storgårds John
Volmer Arvo
Wicherek Tadeusz

Orchestras

Avanti!
Estonian National Opera Orchestra
Helsinki Baroque Orchestra
Joensuu City Orchestra
Sinfonia Finlandia Jyväskylä
Ostrobothnian Chamber Orchestra
Kuopio Symphony Orchestra
6th Floor Orchestra
Kymi Sinfonietta
Chamber Orchestra of Lapland
Los Angeles Philharmonics
Mikkeli City Orchestra
Norwegian Radio Symphony Orchestra
Oulu Sinfonia
Finnish Radio Symphony Orchestra
Tampere Philharmonic Orchestra
Tapiola Sinfonietta
Turku Philharmonic Orchestra


String Quartets

Rantatie Quartet
Tempera Quartet
Uusi Helsinki Quartet


Singers

Anttila Jyrki
Groop Monica
Hakala Tommi
Hellekant Charlotte
Honeyman Ian
Hynninen Jorma
Jurmu Hannu
Kaappola Anna-Kristiina
Kauppinen-Savijoki Tanja
Komsi Anu
Kontu-Korhonen Uli
Lampela Teppo
Lehtipuu Topi
Lindeberg Tuuli
Nieminen Markus

Nisula Päivi
Nylund Camilla
Nyman Tom
Paasikivi Lilli
Palo Mari
Piira Taina
Rantanen Riikka
Rusanen Johanna
Ruuttunen Esa
Ryhänen Jaakko
Salomaa Petteri
Sirkiä Raimo
Suovanen Gabriel
Tiihonen Kirsi
Uusitalo Juha

Choirs and Vocal Ensembles

Campanella
Candomino
Chorus Chatedralis Aboensis
EMO Ensemble
Grex Musicus
Kuusankoski Chamber Singers
Laulu-Miehet
Vocal Ensemble Talla
Philomela
Radio Chamber Choir
Tampere Philharmonic Choir
Tapiolan Choir
Veräjäpelto Choir
YL Male Voice Choir


Early Music Groups

Oliphant
Opus X Ensemble


Brass and Military Music

Guard’s Band of the Finnish Defence Forces
Guard’s Brass Septett
Naval Military Band
Pohja Military Band
Töölö Brass


Instrumentalists

Alanko Petri
, flute
Attila Kristian
, piano
Barto Tzimon
, piano
Bogányi Tibor
, cello
Djupsjöbacka Tomas
, cello
Eskelinen Ismo
, guitar
Haikola Anna-Leena
, violin
Hakkila Tuija
, piano
Häkkinen Aapo
, harpsichord
Hänninen Kari
, piano
Hansen Collin
, piano
Harjanne Jouko
, trumpet
Helasvuo Mikael
, flute
Hietaharju Markku
, organ
Ikkelä Petri
, bandoneon
Inkinen Pietari
, violin
Ivars Mikko
, cello
Kaakinen-Pilch Sirkka-Liisa
, violin
Karttunen Anssi
, cello
Kauppinen, Pekka
, violin
Kelly John-Edward
, saxophone
Kerppo Raija, piano
Kiviniemi Kalevi
, organ
Koivisto Teppo
, piano
Kriikku Kari
, clarinet
Kuikka Markus
, baryton
Kumela Petri
, guitar
Kuusisto Jaakko
, violin
Kuusisto Pekka
, violin
Lagerspetz Juhani
, piano
Lauriala Risto
, piano
Lev Lara
, violin
Luoma Mikko, accordeon
Mansnerus Jouko
, viola
Mertanen Janne
, piano
Mizuki Emiko
, piano
Nikkanen Kurt
, violin
Nikula Heikki
, clarinet
Noras Arto
, cello
Paananen Ilkka
, piano
Raekallio Matti
, piano
Räikkönen Ilmari, piano
Rautasalo Jukka, cello
Resjan Valeria
, piano
Riisalo Tuula
, viola
Saarikettu Kaija
, violin
Sarantola Markus
, viola
Sarmanto Heikki
, piano
Satukangas Arto
, piano
Seo Kazunori
, flute
Seppänen Jussi
, cello
Soinne Ulla
, viola
Sundqvist Cristoffer
, clarinet
Tateno Izumi
, piano
Tiensuu Jukka
, piano
Toivonen Tero
, french horn
Vähälä Emma
, violin
Värri Pia
, piano
Väyrynen Mika
, accordeon
Wikman Håkan
, organ
Ylinen Tuomas
, cello
Ylönen Marko
, cello
Zászkaliczky Àgnes
, organ
Kapellimestarit

Almila Atso
Bogányi Tibor
Franck Mikko
Gallois Patric
Haanterä Jaana
Hannikainen Tuomas
Hannula Sami
Heikkilä Esa
Hovi Seppo
Inkinen Pietari
Junna Petri
Kangas Juha
Koivula Hannu
Kotilainen Timo
Lehtinen Markus
Lintu Hannu
Mattila Anssi
Mälkki Susanna
Nikkola Juha
Nitta Yuri
Norjanen Hannu
Panula Jorma
Raiskin Daniel
Rasilainen Ari
Rousi Tuomas
Sakari Petri
Salonen Esa-Pekka
Sato Suntaro
Segerstam Leif
Seppälä Elias
Slobodeniouk Dmitri
Söderblom Jan
Söderblom Ulf
Storgårds John
Volmer Arvo
Wicherek Tadeusz

Orkesterit

Avanti!
Estonian National Opera Orchestra
Helsingin Barokkiorkesteri
Joensuun Kaupunginorkesteri
Jyväskylä Sinfonia
Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri

Kuopion Kaupunginorkesteri
Kuudennen Kerroksen Orkesteri
Kymi Sinfonietta
Lapin Kamariorkesteri
Los Angelesin Filharmonikot
Mikkelin Kaupunginorkesteri
Norjan Radion Sinfoniaorkesteri
Oulu Sinfonia
Radion Sinfoniaorkesteri
Tampere Filharmonia
Tapiola Sinfonietta
Turun Filharmoninen Orkesteri

Vanhan musiikin yhtyeet

Oliphant
Opus X Ensemble

Laulajat

Anttila Jyrki
Groop Monica
Hakala Tommi
Hellekant Charlotte
Honeyman Ian
Hynninen Jorma
Jurmu Hannu
Kaappola Anna-Kristiina
Kauppinen-Savijoki Tanja
Komsi Anu
Kontu-Korhonen Uli
Lampela Teppo
Lehtipuu Topi
Lindeberg Tuuli
Nieminen Markus

Nisula Päivi
Nylund Camilla
Nyman Tom
Paasikivi Lilli
Palo Mari
Piira Taina
Rantanen Riikka
Rusanen Johanna
Ruuttunen Esa
Ryhänen Jaakko
Salomaa Petteri
Sirkiä Raimo
Suovanen Gabriel
Tiihonen Kirsi
Uusitalo Juha


Kuorot ja lauluyhtyeet

Campanella
Candomino
EMO Ensemble
Grex Musicus
Kuusankosken kamarilaulajat
Laulu-Miehet
Lauluyhtye Talla
Philomela
Radion Kamarikuoro
Tampereen filharmoninen kuoro
Tapiolan kuoro
Ylioppilaskunnan laulajat



Soittokunnat ja vaskipuhallinorkesterit

Kaartin Soittokunta
Kaartin Seitsikko
Laivaston Soittokunta
Pohjan Sotilassoittokunta
Töölö Brass

Jousikvartetit

Rantatie -kvartetti
Tempera -kvartetti
Uusi Helsinki -kvartetti

Puhallinkvintetot

Arktinen hysteria
Ensemble Schrat

Instrumentalistit

Alanko Petri
, huilu
Attila Kristian
, piano
Barto Tzimon
, piano
Bogányi Tibor
, sello
Djupsjöbacka Tomas
, sello
Eskelinen Ismo
, kitara
Haikola Anna-Leena
, viulu
Hakkila Tuija
, piano
Häkkinen Aapo
, cembalo
Hänninen Kari
, piano
Hansen Collin
, piano
Harjanne Jouko
, trumpetti
Helasvuo Mikael
, huilu
Hietaharju Markku
, urut
Ikkelä Petri
, bandoneon
Inkinen Pietari
, viulu
Ivars Mikko
, sello
Kaakinen-Pilch Sirkka-Liisa
, viulu
Karttunen Anssi
, sello
Kauppinen, Pekka
, viulu
Kelly John-Edward
, alttosaksofoni
Kerppo Raija, piano
Kiviniemi Kalevi
, urut
Koivisto Teppo
, piano
Kriikku Kari
, klarinetti
Kuikka Markus
, baryton
Kumela Petri
, kitara
Kuusisto Jaakko
, viulu
Kuusisto Pekka
, viulu
Lagerspetz Juhani
, piano
Lauriala Risto
, piano
Lev Lara
, viulu
Luoma Mikko, harmonikka
Mansnerus Jouko
, alttoviulu
Mertanen Janne
, piano
Mizuki Emiko
, piano
Nikkanen Kurt
, viulu
Nikula Heikki
, klarinetti
Noras Arto
, sello
Paananen Ilkka
, piano
Raekallio Matti
, piano
Räikkönen Ilmari, piano
Rautasalo Jukka, sello
Resjan Valeria
, piano
Riisalo Tuula
, alttoviulu
Saarikettu Kaija
, viulu
Sarantola Markus
, alttoviulu
Sarmanto Heikki
, piano
Satukangas Arto
, piano
Seo Kazunori
, huilu
Seppänen Jussi
, sello
Soinne Ulla
, alttoviulu
Sundqvist Cristoffer
, klarinetti
Tateno Izumi
, piano
Tiensuu Jukka
, piano
Toivonen Tero
, käyrätorvi
Vähälä Emma
, viulu
Värri Pia
, piano
Väyrynen Mika
, harmonikka
Wikman Håkan
, urut
Ylinen Tuomas
, sello
Ylönen Marko
, sello
Zászkaliczky Àgnes
, urut
[Sleeker_special_clear]